Λεβαδειακός-Ολυμπιακός           1/9

ΟΦΗ-Πλατανιάς                   2/9

Ατρόμητος-Αρης                   2/9

Παναθηναϊκός-Βέροια 1-1

Νέα βαθμολογική απώλεια και μάλιστα στο «σπίτι» του υπέστη ο Παναθηναϊκός, ο οποίος, μετά την ήττα από τον Πανιώνιο, αναδείχθηκε σήμερα ισόπαλος 1-1 με τη Βέροια στο «Απόστολος Νικολαϊδης», σε αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 44΄ με τον Αμπεΐντ, αλλά η Βέροια, που δεν έχει «γευθεί» ακόμα την ήττα, ισοφάρισε στο 54΄ με τον Μοχάμεντ.

Καλλονή-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0, Ξάνθη-Εργοτέλης 0-0

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη της στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας, που την «στέλνει» -προσωρινά- στην κορυφή της βαθμολογίας μαζί με τον Ολυμπιακό, πανηγύρισε η Καλλονή. Χάρη σε γκολ του Λεοζίνιο στο 53΄ η ΑΕΛΚ επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στο ΟΑΚΑ και υποχρέωσε τους φιλοξενούμενους στην πρώτη ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Εργοτέλη στα Πηγάδια, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας.

Οι Κρήτες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Πίτσου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.