26.5.18

Οιωνός... τίτλου για τη Λίβερπουλ!

Οι «κόκκινοι» προκρίθηκαν σε τελικό του Champions League μετά από 11 χρόνια και θα διεκδικήσουν το έκτο τους τρόπαιο, απέναντι στην ομάδα που σήκωσαν το τρίτο από αυτά.

Μπορεί η Λίβερπουλ να γνώρισε την πρώτη της ήττα στο φετινό Champions League στον δεύτερο ημιτελικό απέναντι στη Ρόμα με 4-2, όμως αυτό δεν της στέρησε το δικαίωμα να προκριθεί στον μεγάλο τελικό της διοργάνωσης χάρη στο 5-2 του πρώτου αγώνα. Έτσι, απόψε στο Κίεβο η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ θα διεδικήσει το έκτο της τρόπαιο και πρώτο μετά από 13 χρόνια, καθώς τελευταία φορά πανηγύρισε το 2005 κόντρα στη Μίλαν στη διαδικασία των πέναλτι, μετά την τρομερή ανατροπή του δευτέρου ημιχρόνου (3-3 από 3-0). O σημερινός αγώνας, όμως, έχει και μια ιδιαιτερότητα που… συμφέρει τους «κόκκινους» και δείχνει νίκη τους!
Διάβασε στη συνέχεια ποια είναι η λεπτομέρεια που δείχνει πως η Λίβερπουλ μπορεί να είναι η νικήτρια του αποψινού τελικού!