" Το Καπηλειό " Ζωντανή μουσική με τραγούδια της παρέας κάθε Σάββατο βράδυ και μεσημέρι Κυριακής
" Το Καπηλειό " με ένα ξεχωριστό εσωτερικό διάκοσμο, σε μία αίθουσα αρκετών τετραγωνικών μέτρων, κατάλληλη για να φιλοξενήσει κάθε είδους εκδήλωση που επιθυμείτε.

30.8.19

Τζάμπολ για την εθνική στο Παγκόσμιο

Tο Mundobasket 2019 αρχίζει, με τον Μπουρούση αρχηγό και τον Αντεντοκούμπο.
Θα καλύψει μέρος της καθημερινότητάς μας, αφού η εθνική Ελλάδος που μετέχει στη διοργάνωση έχει χαρίσει επιτυχίες και το θαυμασμό χιλιάδων φιλάθλων, ανεξαρτήτως φύλλου και ηλικίας. 
Η εθνική θα αντιμετωπίσει στην πρώτη φάση των ομίλων το Μαυροβούνιο, τη Βραζιλία και τη Νέα Ζηλανδία.
Η διοργάνωση θα φιλοξενηθεί στην Κίνα, από το Σάββατο 31 Αυγούστου έως και 15 Σεπτεμβρίου.
Όλοι οι αγώνες της Εθνικής Ελλάδος θα καλυφθούν τηλεοπτικά, από το κανάλι ΕΡΤ Sports με εικόνα H.D. 

Το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων:

Σάββατο 31 Αυγούστου 10:30 Αγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ2
11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr 11:30 Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS 11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο, ert.gr
14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ3 15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ2 15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου 10:30 Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr
11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS 11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr 11:30 Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ2
14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr
15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ2 15:30 Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου 10:30 Ιταλία – Αγκόλα, ΕΡΤ2 11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11:30 Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS 11:30 Τυνησία – Ιράν, ert.gr
14:30 Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ3 15:00 Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ2
15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS 15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου 10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ2 11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr 14:30 Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ3
15:00 Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15:30 ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ2 15:30 Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου 10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ2
11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr 11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr 14:30 Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ2
15:00 Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
15:30 Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS  15:30 Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου 10:30 Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS 11:30 Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ2 11:30 Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
14:30 Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ3
15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ2 15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr
Θα ακολουθήσουν οι «χιαστοί» αγώνες για την πρόκριση στην επόμενη φάση και τα παιχνίδια πρόκρισης και τελικής κατάταξης.  

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ και ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Αρχειοθήκη ιστολογίου